Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra 2018 Lie 19 22:36

Atsakyti į temą  [ 141 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Kitas
 Granuliniai katilai ir ju skirtumai 
Autorius Žinutė

Atsakyti cituojant
Standartinė Re: Granuliniai katilai ir ju skirtumai
Arminas rašė:
Nu pasakei, pagrindei ir sventa. Zinoma supratau :lol:
Tik kazkodel kilowatu is kilogramo granuliu tokiu budu gaunu daugiau, o vat kai temperatura temperatura 80 ir maziau vel maziau.
Visuomenei visada idomu is sono stebeti pozicijos ir opozicijos rietenas. O gal kuris nors apsijuoks... tai smagu bus. Todel gal nebeteskim.

Būsiu vienas iš visuomenės, kurie stebi ir paklausiu :). Bet gal binzius yra teisus? Juk kiekvienas procesas turi optimalias sąlygas jam vykti. Panaši, bet gal ne visai korektiška analogija būtų automobilio ekonomija. Juk deklaruojama, kad ekonomiškiausias režimas yra apie 90 km/h. O juk ta pačia pavara galim važiuoti ir 70 km/h. Kaip vis dėlto yra?
Nepyk, Arminai, bet toks bendravimo stilius nėra visiškai korektiškas kitų forumo dalyvių atžvilgiu. Nes normalaus pagrindimo argumentų paskutinėje diskusijoje iš tavo pusės nematau. Galbūt matavimo prietaisai prie tokių sąlygų turi didelę paklaidą? Žodžiu apšviesk mus, tamsuolius :)

2014 Sau 11 12:48
Aprašymas

Atsakyti cituojant
binzius rašė:
Šitą diskusiją pradėjau todėl, kad pirmuose šios savo temos pasisakymuose dėstai nuomonę, jog akumuliacinė talpa yra nereikalingas daiktas.
Tuo tarpu mano nuomonė priešinga ir ją išdėsčiau.
Tavo argumentuose paaiškėjo, kad siekdamas apginti savo nuomonę imiesi gamintojų neleistinų pakeitimų, kurie, mano nuomone, turi savo neigiamas pasekmes apie kurias nei tu, nei tavo klientai nežino (arba nenori žinoti).
Gamintojų reklamų neskaitau, tačiau vadovėliai nemanau, kad turėjo pasikeisti. Ar manai, kad fizikos ir termodinamikos dėsniai keičiasi?
Sutinku, kad visi gamintojai lenktyniauja skaičiais, tačiau reikia suprasti, kas už jų slepiasi:
Jeigu perki katilo efektyvumą, tai turi žinoti, kad tuo procentus gausi TIK prie maksimalios galios. Taip, prie šios galios kamine bus 150 ar net 200C (priklausomai nuo katilo nominalaus galingumo ir kitų individualių gamintojo "know how"), tačiau degimo produktai sudegs pilnai, oro tarša bus mažiausia (anglies ir azoto oksidų, sieros junginių, dervų, kietųjų dalelių), katilas teršis mažiau, bet aišku kyla klausimas - kur tiek energijos padėt? Bet atsakymas tau netinka, nes paneigia tavo nuomonę :)
Tam, kad "praregėtum" bandau iš tavęs išgauti efektyvumo grafikus (tebūnie tai tavo asmeninių įgyvendintų projektų rezultatų įrodymas).

Aš kaip praktikas katilo naudotojas turiu visai kitokią nuomonę. Gamintojo pateikiami sertifikatai nešildo, kad ir kokie geri skaičiai ten būtų. Neaišku kaip jie juos gauna- vartotojas to tikrai negaus. Katilo maksimalus galingumas tikrai nesutampa su maks efektyvumu. Maksimalus galingumas parašomas tokis, prie kurio dar telpa į taršos normas ir efektyvumas nesukelia konkurentams juoko. Nes artejant į maksimumą tarša DIDĖJA. Gaminasi daugiau Azoto oksidų- jų daugėja kylant degimo temperatūrai. Išmetama daugiau pelenų, nes didėja dūmų srautas. `
Pabandykit pasiekt deklaruojamą galingumą kai po katilo išvalymo pakūrenot kelias savaites- dėl nešvaraus katilo dūmų temperatūra pakils į nemaloniai nuteikiančias aukštumas. Spėju kad sertifikuojant katilą taip nedaro ;) .
Aš savo granulinį nesukdamas galvos šiltu oru kūrenu kad ir 20% apkrovimu, nes skaičiai byloja: dūmai- 90, O2- 13%, nuostoliai- apie 7%. Jei kūrenčiau su pertraukomis ir 50% apkrovimu turėčiau dūmai- 140, O2- 8%, nuostoliai- apie 6.5%. Jei pritaikyčiau nanokosmines technologijas ir nuostolius sumažinčiau iki 3-5%, o suvartoju per metus 6,5 tonos- per kiek atsipirktų man akumuliacinė, kurios man reiktų didelės ir todėl brangios ir kurios neturu kur statyt?
Skaičiuojant atsipirkimą vertink, kad mažu apkrovimu dirbant granulių suvartojama mažai, o didžiausi kiekiai per kaminą išeina būtent per šalčius.
Žodžiu aš pasidariau išvadą- kūrenu kol lauke šilta mažu galingumu, bet pastoviai, o prieš šalčius katilą išsivalau. Jei netingiu, žinoma :mrgreen:

2014 Sau 12 15:08
Aprašymas

Atsakyti cituojant
Gaminojų skaičiai aišku nešildo, jeigu nežinom prie kokios apkrovos, oro - kuro santykio jie gauti.
Visa tai parodo grafikai (efficiency, performance arba load), tačiau jų gamintojai nepateikia.
Arminas buitiškai sakant "čipuoja" katilus pagal savo supratimą, tačiau savo rezultatų (grafikų) irgi neskuba rodyt.
Todėl jo pastangų įvertinimas tampa labai reliatyvus, ypač nežinant, kaip tai atsiliepia katilo resursui...

Jei kalbėti apie taršą, tai jei didėjant temperatūrai NOx didėja, kaip keičiasi CO ir SO2?

Kieto kuro degimo procese teoriškai O2 turi likti 6%. Jeigu pas tamstą kamine O2 13%, tai kuro / oro santykis labai prastas, tačiau pats sakai, kad jei temperatūra kamine didėja, tai O2 mažėja, reiškia sudegimas gerėja...

P.S. O katilą valyti reikia kuo dažniau...

2014 Sau 12 15:46
Aprašymas

Atsakyti cituojant
Katilą reikia susiderinti taip, kad jis degintų tavo kurą, o ne kokį nors idealų ir kad režimas būtų stabilus. Ekonomiškiausias darbas būtų su kuo mažesniu deguonim dūmuose, bet jei nustatytume 6% ar 3% ir kūrentume 20% našumu- per kaminą virstų juodas dūmas ir smirdėtų kaip iš anglinio pečiaus. Degiklio geometrija sukurta taip, kad jis gerai degtu nuo pusės nominalo, o prie minimumo- kaip išeina. Tam aš ir laikau 13% prie mažo našumo. Ir santykis nors ir prastas, bet "realus". Man taip pat atrodė įtartinai daug, bet pasiėmiau ekselį, paskaičiavau ir tapo aišku, kad nereikia sukt galvos. Ir aš nesakau, kad didėjant dumu temp. O2 mažėja. O2 yra tokis, koki nustatau prie esamo apkrovimo, didėjant apkrovimui O2 mažinamas, o dumu temp. kaip neišvengiama pasekmė dideja.
Į gamintojų grafikus nedėčiau per daug vilčių bo namuose nepavyks atkurt tokių parametrų dėl neidealaus kuro ar katilo užsinešimo.

binzius rašė:
Jei kalbėti apie taršą, tai jei didėjant temperatūrai NOx didėja, kaip keičiasi CO ir SO2?

SO2 nuo mūsų pastangų ir katilo savybių nepriklauso- priklauso kiek sieros yra kure.
CO- atvirkšcias polius azoto oksidams. Jei (truputi) per daug oro- degimo temp. aukšta- nėra CO, bet daug azotoksidų. Trūktstant oro - CO auga žaibiškai, bet azotoksidai mažėja. Teisybė kažkur per vidurį.

binzius rašė:
P.S. O katilą valyti reikia kuo dažniau...

Kai būsiu pensijoj- pasistatysiu lovą palei pečių ir valysiu jį dažniau. Pažadu :lol:

2014 Sau 12 19:57
Aprašymas
Administracija

Atsakyti cituojant
Gryna teisybe. Pagarba praktikui - zinanciam, ka daro ir kodel. Minimaliu galingumu t.y apie 30proc. ( ne 10) deguonies perteklius 12-13proc. O maksimaliu 100 proc. ( apie 50-80 proc. gamintojo maksimalaus) deguonis 8-9 proc. Del silumokaicio valymo - tai si cia pats svarbiausias veiksnys. Degiklis is tiesu efektyiausiai dega apie puse deklaruojamo galingumo. Savaji as apipjausciau pagal stebejimu duomenis ir tokiu budu pasiekiau ko norejau.
Cia mano stebejimu isvados kurios sutampa su pries tai aprasytomis.
Su granuliniu katilu gamintojais - konstruktoriais susitinku ir pasisnekam daznai. Niekas nejungia kompu, davikliu ir nebraizo efektyvumo kreiviu. O vat prie valdymo programos algoritmo sedi daugiausiai.
P.S Turiu visa iranga ir salygas namuose, kad paimti ir pajungti internetu online tokio grafiko braizyma, bet to nedarysiu nes man aisku, o visuomenei neidomu ir niekas nesigilins.

2014 Sau 13 00:27
Aprašymas

Atsakyti cituojant
Su sanura sutinku
nuo 50% galios katilas pradeda kilti efektyvumo, kuro - oro santykis artėja link optimalaus, O2 mažėja, todėl kyla NOx ir krenta CO.
Ir če paaiškėja, kad turim du šalutinius reiškinius - kylančią temp. kamine ir ... didelį šilumos kiekį.
nesutinku tik dėl to, kad mano galva geriau tokiu optimaliu rėžimu ir dirbti, kraunant visą perteklių į talpą.

2014 Sau 13 00:43
Aprašymas
Administracija

Atsakyti cituojant
Su sildomomis grindimis, po 6-8 val. pertraukos, ( po naktinio OFF) tuo optimaliu rezimu krauni ne tarpini akumuliatoriu, o tiesiogiai grindis 2-3 val. O tada visa diena silta. Pas mane taip dirba. Jei yra galimybes, zmonems taip rekomenduoju.
Pas tave kitaip isspresta, irgi veikia, tau gerai, tu patenkintas. Gincijimasis del to ar reikia akumuliacines tolygus gincui kas geriau "trulikas ar autubikas"
As uzvesiu tema kokios granules ir kada ir kokiems katilams geriau 6 ar 8mm. Cia is teisu tikrai ne visvien.

2014 Sau 13 10:48
Aprašymas

Atsakyti cituojant
Arminas rašė:
Gincijimasis del to ar reikia akumuliacines tolygus gincui kas geriau "trulikas ar autubikas"

Aišku, kad trūlikas. Elektros variklio NVK maždaug dvigubai didesnis nei vidaus degimo variklio. :lol:

Arminas rašė:
As uzvesiu tema kokios granules ir kada ir kokiems katilams geriau 6 ar 8mm. Cia is teisu tikrai ne visvien

va če man tikrai neįdomu, mano katilas 8mm nekramto.

2014 Sau 13 11:29
Aprašymas
Administracija

Atsakyti cituojant
O cia tai naujiena. Iki siol zinojau, kad tik italiskoms krosnelems 8mm granules nelabai tinka. Papasakok koks cia katilas.

2014 Sau 13 11:39
Aprašymas

Atsakyti cituojant
Arminas rašė:
O cia tai naujiena. Iki siol zinojau, kad tik italiskoms krosnelems 8mm granules nelabai tinka. Papasakok koks cia katilas.

Itališkas ;)

2014 Sau 13 12:06
Aprašymas
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Atsakyti į temą   [ 141 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Kitas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 8 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: